Зустріч професійної спільноти заступників керівників з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Ренійської міської ради

Дата: 18.10.2023 15:46

17 жовтня 2023 року в онлайн-форматі, в рамках проєкту «Впровадження Державного стандарту базової  середньої освіти в закладах загальної середньої освіти Ренійської міської ради на засадах Нової української школи» відбулась зустріч професійної спільноти заступників керівників з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Ренійської міської ради.

Питання щодо навчальних втрат, їхної сутності, причин та наслідків  розкрила директор КУ«ЦПРПП» РМР – Ірина Чобану, наголосивши, що у безпрецедентно складних обставинах, у яких перебуває вітчизняна система освіти протягом ос­танніх чотирьох років унаслідок спочатку панде­мії COVID-19, а потім широкомасштабної військової агресії росії, освітяни роблять усе можливе, щоб забез­печити право молодого покоління на освіту. Водночас навіть без достатніх об’єктивних даних, так би мови­ти, інтуїтивно всі усвідомлюють, що проблеми в галу­зі освіти наростають, попри докладені зусилля успіш­ність учнівства знижується.

Метою вирішення цієї проблеми є підготовка педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Ренійської громади до виявлення та  подолання навчальних втрат для чого комунальною установою «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» РМР спільно з управлінням Державної служби якості освіти в Одеській області буде проведено тренінг за програмою підвищення кваліфікації  «Інструменти виявлення та подолання навчальних втрат».

Про те, що планування є необхідною та важливою складовою в роботі як педагогічних працівників, так і адміністрації закладу освіти розповіла заступник лідера професійної спільноти заступників директора з НВР  ЗЗСО РМР -  Оксана Донєва – заступник директора з навчально-виховної роботи Ренійського ліцею №2 РМР, яка провела огляд платформи «notion», як інструменту для планування роботи заступника директора.

Наприкінці вебінару відбулося обговорення проблемних питань та прийнято спільне рішення щодо необхідності висвітлювання причин й наслідків навчальних втрат, а також окреслення кола потенційних заходів, що можуть послабити негативні тенденції у вітчизняній освіті, зокрема на рівні загальної середньої освіти Ренійської громади.